PL
EN

Konferencje w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN

12th Wdzydzeanum Conference on Fluid–Solid Interaction

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 12-tej edycji konferencji z zakresu wzajemnego oddziaływania płynu i ciała stałego „12th Wdzydzeanum Conference on Fluid–Solid Interaction”, która odbędzie się w dniach 1.09.2024 – 5.09.2024 we Wdzydzach Kiszewskich. Spotkanie to jest organizowane rokrocznie, aby zintegrować środowisko badaczy i wynalazców zajmujących się modelowaniem, testowaniem oraz zastosowaniem zjawisk zachodzących na granicy pomiędzy płynem oraz ciałem stałym. Zakres tematyczny nie jest ściśle określony, jednak tradycyjnie obejmuje procesy spalania, źródła energii odnawialnej, przepływ przez materiały porowate, spalanie w obecności katalizatora, filtry, ogniwa paliwowe, chłodzenie elementów turbiny, analizę opłacalności oraz systemy magazynowania energii. Zapraszamy także przedsiębiorców oraz pracowników sektora energetyki, aby swoją wiedzą i doświadczeniem wspierali procesy komercjalizacji osiągnięć naukowych promując tym samym cele zrównoważonego rozwoju.
Wszystkie referaty zostaną wygłoszone w języku polskim/angielskim.
Warsztaty są współorganizowane przez trzy podmioty:

  • Zakład Konwersji Energii, Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku (IMP PAN)
  • Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (IPPT PAN)
  • Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie (UWM)

Sympozjum będzie zlokalizowane w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, oferującego krystalicznie czyste jeziora oraz bujne lasy. Zakwaterowanie jest zaplanowane w lokalnych pensjonatach: w Villi Marzenie (https://www.helena.kaszuby.pl) oraz w Domu Wczasowym Danuta.
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 12.08.2024 r. Pytania prosimy kierować do organizatorów na adres wdzydzeanum@imp.gda.pl .

Do zobaczenia we Wdzydzach Kiszewskich
Organizatorzy


Pliki do pobrania:                                                                                       

Formularz rejestracyjny
Oświadczenie VAT
Szablon streszczenia

50 lat konferencji HYDROFORUM - bądź częścią naszego jubileuszu!


Mija 50 lat od czasu pierwszego użycia nazwy i logo HYDROFORUM. Konferencja HYDROFORUM’73 zorganizowana została przez ówczesny Zakład Dynamiki Cieczy IMP PAN przy współpracy z Zakładami Energetycznymi Okręgu Północnego. Tematyka koncentrowała się na zagadnieniach projektowania i eksploatacji hydraulicznych maszyn wirnikowych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb energetyki wodnej.

Konferencje pierwszego cyklu HYDROFORUM organizowano do roku 2005, kiedy to uznano, że dotychczasowa formuła wyczerpała się. Wznowienie cyklu nastąpiło w roku 2011 – w nowej formule, początkowo pod nazwą związaną z targami energetyki odnawialnej RENEXPO Poland. Dzisiejsze Polskie Konferencje Hydroenergetyczne HYDROFORUM są dorocznymi wydarzeniami o regionalnym zasięgu europejskim. Organizatorem głównym jest Towarzystwo Elektrowni Wodnych. Stałymi współorganizatorami są: Instytut Maszyn Przepływowych PAN oraz Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych.

Konferencja tegoroczna będzie obradować w dniach 25-26 października w hotelu Scandic Wrocław we Wrocławiu. Na dzień 27 października zaplanowano wizytę studyjną w Elektrowni Wodnej Malczyce. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi z tej strony materiałami informacyjnymi i udziału w naszym jubileuszu!

Komitet Organizacyjny PKH HYDROFORUM 2023

Linki do materiału informacyjnego

—  Ogłoszenie

—  Komunikat nr 1

—  Formularz rejestracyjny

—  Wskazówki do streszczeń

—  Oferta sponsoringu

10th Wdzydzeanum Workshop on Fluid-Solid Interaction

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 10-tej edycji konferencji z zakresu wzajemnego oddziaływania płynu i ciała stałego „10th Wdzydzeanum Workshop on Fluid-Solid Interaction”, która odbędzie się w dniach 4.09.2022 – 9.09.2022 we Wdzydzach Kiszewskich. Spotkanie to jest organizowane rokrocznie aby zintegrować środowisko badaczy i wynalazców zajmujących się modelowaniem, testowaniem oraz zastosowaniem zjawisk zachodzących na granicy pomiędzy płynem oraz ciałem stałym. Zakres tematyczny nie jest ściśle określony, jednak tradycyjnie obejmuje procesy spalania, źródła energii odnawialnej, przepływ przez materiały porowate, spalanie w obecności katalizatora, filtry, ogniwa paliwowe, chłodzenie elementów turbiny, analizę opłacalności oraz systemy magazynowania energii. Zapraszamy także przedsiębiorców oraz pracowników sektora energetyki, aby swoją wiedzą i doświadczeniem wspierali procesy komercjalizacji osiągnięć naukowych promując tym samym cele zrównoważonego rozwoju.

Wszystkie referaty zostaną wygłoszone w języku angielskim.

Warsztaty są współorganizowane przez trzy podmioty:

  • Zakład Konwersji Energii, Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku (IMP PAN)
  • Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (IPPT PAN)
  • Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej, Oddział w Olsztynie (PTMTS)

Sympozjum będzie zlokalizowane w sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, oferującego krystalicznie czyste jeziora oraz bujne lasy. Zakwaterowanie jest zaplanowane w lokalnych pensjonatach: w Villi Marzenie (https://www.helena.kaszuby.pl/) oraz w Domu Wczasowym Danuta. Pytania proszę kierować do organizatorów na adres wdzydzeanum@imp.gda.pl . Do zobaczenia we Wdzydzach Kiszewskich

Organizatorzy

 

Karta zgloszenia.doc/.pdf,
Oswiadczenie VAT.doc/.pdf
Szablon abstraktu.doc

 


Logowanie

Nie pamiętam hasła.

  

DO GÓRY