1) Optymalizacja procesów anodyzacji prowadzonych w układzie dwuelektrodowym, gdy anodyzowany element jest jedną z dwóch elektrod lub gdy anodyzowany materiał jest umieszony w elektrolicie między dwiema elektrodami, które są odpowiedzialne za wytworzenie pola elektrycznego. Anodyzacji mogą podlegać różne podłoża: blaszki, druty Ti, warstwy Ti napylone na ITO po jednej i obu stronach szkła, światłowody. Na powierzchni tych podłoży powstają uporządkowane warstwy nanorurek ditlenku tytanu. Proces jest realizowany z użyciem unikalnego stanowiska wyposażonego w reaktory z płaszczem wodnym i termostat, a profil napięciowy jest zadawany z poziomu komputera.
2) Modyfikacje ditlenku tytanu i innych materiałów tlenkowych m.in. domieszkowanie niemetalami, dekorowanie naocząstkami metali i tlenków metali, polimerami przewodzącymi. Procesy te są prowadzone z użyciem m.in. technik elektrochemicznych, rozpylania magnetronowego, obróbki termicznej realizowanej w różnych atmosferach.
3) Optymalizacja obróbki termicznej z użyciem pieca rurowego (Nabertherm), pieca muflowego (midi sun KXP3 ET, Neoterm) oraz pieca do gwałtownej obróbki termicznej (RTA, rapid thermal annealer MILA 5000 P-N). Proces obróbki termicznej w piecu RTA prowadzony jest w różnych atmosferach: próżni, powietrza, wodoru, argonu.
4) Modyfikacja materiałów z użyciem wiązki laserowej Nd:YAG (Q-Smart 850, Quantel) prowadząca do zmian w morfologii (nadtopienia, doprowadzenie do zamknięcia nanorurek, formowanie sferycznych nanocząstek z cienkich warstw) oraz strukturze (przemiana fazowa z fazy amorficznej do krystalicznej). Układ optyczny jest wyposażony w homogenizator - element pozwalający na ujednorodnienie wiązki laserowej oraz w sterowany komputerowo stolik przesuwny umożliwiający precyzyjną zmianę położenia modyfikowanego podłoża względem wiązki laserowej.
5) Optymalizacja procesu otrzymywania cienkich warstw z użyciem rozpylania magnetronowego. Korzystanie z napylarek (Q150T S Quorum Technologies i nanoPVD Moorfield) wyposażonych w odpowiednie targety umożliwia napylanie cienkich warstw złota, platyny, srebra, tytanu, niklu, miedzi, kobaltu, chromu, wanadu, wolframu, a także materiałów tlenkowych (np. ITO). Magnetron nanoPVD umożliwia napylanie materiału przy użyciu metody stałoprądowej (dc) oraz zmiennoprądowej (rf); możliwe jest także jednoczesne napylanie przy użyciu działa dc i rf.
6) Diagnostyka morfologii nanostruktur z użyciem skaningowego mikroskopu elektronowego.
7) Charakterystyka właściwości optycznych z użyciem spektrofotometru UV-vis (Lambda 35, Perkin Elmer) wyposażonego w przystawkę do próbek nieprzezroczystych.
8) Charakterystyka aktywności elektrochemicznej z użyciem następujących technik: woltamperometria cykliczna (CV), liniowa (LV), chronoamperometria (CA), elektrochemiczna spektroskopia impedancyjna (EIS). Pomiary odbywają się z użyciem urządzeń typu potencjostatat/galwanostat wyposażonych w moduł impedancyjny: Autolab PGStat 302N, Autolab PGStat 204, Biologic SP-150.
9) Charakterystyka fotoaktywności materiału podczas jego ekspozycji na światło z zakresu UV-vis, vis oraz w zależności od długości fali.