Wydarzenia

Wydarzenia nadchodzące w 2021 r.

18 listopad 2021 r.

Konferencja końcowa LowTEMP 2.0, która odbędzie się w Instytucie Maszyn Przepływowych w Gdańsku jest dedykowana dla władz miejskich, architektów, administracji spółdzielni mieszkaniowych, ekspertów oraz dla wszystkich zainteresowanych tematem niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych. Odbędzie się także spotkanie partnerów projektu.
Zapraszamy zgłaszania swojego uczestnictwa w konferencji .

20 październik 2021 r. | on-line

Seminarium III LowTEMP 2.0, w trybie on-line jest kontynuacją Seminarium II z 28.09.2021. Dedykowane jest dla władz miejskich, architektów, administracji spółdzielni mieszkaniowych, ekspertów oraz dla wszystkich zainteresowanych tematem niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych. Zapraszamy zgłaszania swojego uczestnictwa w tym seminarium.

28 wrzesień 2021 r. | on-line

Seminarium II LowTEMP 2.0, w trybie on-line jest dedykowane dla władz miejskich, architektów, administracji spółdzielni mieszkaniowych, ekspertów oraz dla wszystkich zainteresowanych tematem niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych. Zapraszamy zgłaszania swojego uczestnictwa w tym seminarium.

Wydarzenia 2020 r.

27 grudzień 2020 r. | online

Konferencja końcowa LowTEMP on-line umożliwiła ponad 140 ekspertom z dziedziny ciepłownictwa firm energetycznych, dostawcom, gminom i sektorowi akademickiemu z całej Europy, przedstawienie potencjałów i wyzwań związanych z instalacjami ciepłowniczymi LTDH ...

8 grudzień 2020 r. | online

Nowa dzielnica mieszkaniowa w Ranagård w Halmstad w Szwecji zyskała dzięki sieci ciepłowniczej czwartej generacji z systemem 3-rurowym. Trzecia rura służy do cyrkulacji wody zasilającej, gdy zapotrzebowanie na ogrzewanie jest niskie, zastępując obieg w budynkach ...

25-26 listopada 2020 | online

Konferencja skupi się na innowacyjnych rozwiązaniach sieci niskotemperaturowych LTDH i technologiach zabezpieczających duże systemy już działające. Niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas konferencji, obejmują 4GDH i niskotemperaturowe ciepłownictwo komunalne, optymalizację istniejących sieci, przyszłe źródła energii, w tym nadwyżki ciepła oraz wykorzystanie ciepłownictwa w nowych, energooszczędnych budynkach.

10 listopada 2020 | online

Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej z Niemiec i Szwecji zaprezentują swoje innowacyjne, wypróbowane rozwiązania. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na niemiecki lub angielski.

22-23 września 2020 | online

FORUM jest organizowane przez Bałtycki Klaster Ekoenergetyczny (BEEC), którego koordynatorem i oficjalnym przedstawicielem jest Instytut Maszyn Przepływowych PAN im. Szewalskiego w Gdańsku oraz Pomorskie Centrum Eko-Energii (PCE) w Lubaniu. Współorganizatorami są partnerzy przemysłowi. Głównym celem spotkań jest umożliwienie tworzenia sieci współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy podmiotami działającymi na rynku energii odnawialnej, ze szczególnym uwzględnieniem technologii biogazowych i zagadnień cyrkularnej gospodarki odpadami.

15 września 2020 | online

Dzięki internetowi i sztucznej inteligencji posiadamy dane, informacje, wiedzę oraz zainteresowanych mieszkańców, i możemy tworzyć nowoczesne rozwiązania w planowaniu dystrybucji energii cieplnej na terenie miasta. Dzięki gromadzeniu i dostępności danych o zużyciu energii możemy podejmować optymalne decyzje minimalizując negatywne skutki zmian warunków pogodowych. Podczas tego webinarium uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób trzy narzędzia TIK obszaru 21 zostały zastosowane w zarządzaniu energią miejską, w tym kluczowe elementy i punkty rozwoju narzędzi.

8 września 2020 | online

To seminarium internetowe stanowi forum poświęcone bieżącym zagadnieniom polityki poprawy energii i procesów współpracy w zakresie planowania strategicznego i wdrażania rozwiązań energetycznych. Koncentruje się na zaleceniach dotyczących poprawy działań w zakresie efektywności energetycznej na poziomie lokalnym i regionalnym. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na rolę współpracy między zainteresowanymi stronami związanymi z energią i na różnych szczeblach władzy oraz metody zachęcania do niej i wspierania.

1 września 2020 | Seminarium internetowe

Podczas tego webinarium partnerzy z projektu AREA 21 przedstawia wprowadzenie i kilka przykładów koncepcji Energy Improvement District (EID) jako narzędzia zintegrowanego planowania energetycznego oraz metody wspierania miast w osiąganiu ich celów w zakresie redukcji strat ciepła. Uczestnicy poznają koncepcję EID od podszewki i dowiedzą się, jak wdrożyć ją w różnych kontekstach lokalnych, a także będą mieli okazję do dogłębnej dyskusji z praktykami.

23-25 czerwca 2020 | Bruksela, Belgia

Tydzień Zrównoważonej Energii UE (EUSEW), organizowany przez Komisję Europejską, to największe wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie. Łączy władze publiczne, firmy prywatne, organizacje pozarządowe i konsumentów w celu promowania inicjatyw na rzecz oszczędzania energii i przechodzenia na odnawialne źródła energii w celu uzyskania czystej, bezpiecznej i wydajnej energii. Wydarzenie stanowi wyjątkową platformę do wymiany pomysłów i wiedzy, prezentowania projektów, nawiązywania kontaktów ...

16-17 czerwca 2020 | Turku, Finlandia

XI Doroczne Forum Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego

Region Morza Bałtyckiego ma wyjątkową szansę bycia prekursorem, dlatego nasze Forum patrzy w kierunku dekady innowacji i zrównoważonego rozwoju. Głównym celem Forum jest zgromadzenie interesariuszy i dyskusja nad tym, jak najlepiej współpracować w ramach SUE RMB i jak sprostać aktualnym wyzwaniom na poziomie makroregionalnym.

05-06 maja 2020 | Bruksela, Belgia

Konferencja Euroheat & Power 2020

Konferencja będzie doskonałą okazją do wniesienia wkładu w dyskusję na temat roli, jaką DHC może odegrać w pomaganiu społecznościom, krajom i Europie w realizacji ich ambicji klimatycznych i energetycznych.

22-24 kwiecień 2020 | Heerlen, Holandia

Forum będzie demonstracją rozwiązań, potencjałów, różnorodności, lokalnych inicjatyw energetycznych. Forum bedzie demonstracją rozwiązań typu SHARE, rozwiązań w przypadku awarii, nowych polityk i ram prawnych Forum będzie wstrząsem dla naszego biznesu, agendy UE i naszego własnego sposobu myślenia!

22 kwietnia 2020 | Poczdam, Niemcy

Celem tych warsztatów jest określenie możliwości redukcji emisji dwutlenku węgla w ciepłownictwie w Niemczech i Szwecji.

18-19 marzec 2020 | Kassel, Niemcy

To wydarzenie poświęcone zagadnieniom technologii i bezpieczeństwa, zarządzania energią, prawa i polityki, koncepcji energii i klimatu oraz badań i rozwoju. Oferuje producentom, planistom, usługodawcom, instytucjom badawczym i przedsiębiorstwom platformę intensywnej wymiany doświadczeń

05 marzec 2020 | Albertslund, Dania

Na podstawie danych dotyczących zużycia ciepła, prognozy pogody i danych dotyczących produkcji energii można zoptymalizować systemy ciepłownicze. Ponadto zastosowanie sztucznej inteligencji zostanie wprowadzone w półautomatycznych systemach ciepłowniczych, a szereg udanych realizacji ilustruje sposób optymalizacji systemów ciepłowniczych.

05. marzec 2020 | Alajärvi, Finlandia

Celem wydarzeń jest podkreślenie wpływu funduszy UE i UE na Południową Ostrobotnię.

27 luty 2020 | Kieś, Łotwa

Vidzeme Planning Region organizuje konferencję innowacyjną w ramach Vidzeme Innovation Week. Wydarzenie ma zachęcić mieszkańców Vidzeme do wzmocnienia ducha innowacji w 2020 roku, w którym innowatorzy będą tworzyć nowe produkty i usługi oraz podejmowania mądrych decyzji, odpowiedzialnych zachowań i projektowania zrównoważonych rozwiązań.

24 luty 2020 | Smiltene, Łotwa

Wydarzenie gromadzi mieszkańców lokalnych gmin, zarządców energii, zarządców budynków publicznych, przedsiębiorstwa ciepłownicze i inne. Prezentowane są rozwiązania niskotemperaturowego ciepłownictwa i cyfryzacji danych dotyczących zużycia energii w gminach Alūksne i Gulbene. Jest to klucz do inteligentniejszego zarządzania energią w gminach. Wydarzenie organizowane jest przez Region Planowania Vidzeme we współpracy z Radą Hrabstwa Smiltene.

Wydarzenia 2019 r.

7 listopad 2019 | Brescia, Włochy

Podczas tego wydarzenia zaprezentowano najnowsze osiągnięcia technologii w zakresie cyfrowego sterowania siecią ciepłowniczą i chłodniczą oraz innowacje TEMPO w zakresie rozwiązań cyfrowych dla sieci niskotemperaturowych. W trakcie warsztatów miały miejsce wizyty techniczne w elektrociepłowni.

28 październik 2019 | Helsinki, Finlandia

RHC ETIP gromadzi przedstawicieli branży, badaczy i decydentów politycznych, aby tworzyć sieci współpracujących organizacji i wymieniać się wiedzą fachową na temat innowacyjnych projektów RHC, wyzwań i możliwości rozwoju w perspektywie długoterminowej.

17-18 październik 2019 | Bruksela, Belgia

Chociaż istnieją wyraźne ambicje, aby miasta jak najszybciej "unieszkodliwiły węgiel", ścieżka do dekarbonizacji nie jest jasną i prostą drogą. W miarę ewolucji systemów energetycznych stają się one coraz bardziej ze sobą powiązane, co czyni je bardziej niezawodnymi, ale także bardziej złożonymi. Jednym z innowacyjnych przykładów jest rynek cyfrowy stworzony w ramach projektu FED (Free Fossil-free Energy District), w którym uczestnicy mogą kupować i sprzedawać ogrzewanie, chłodzenie i energię elektryczną !

1 październik 2019 | Hoyerswerda, Germany

BTU Cottbus Senftenberg zaprezentował projekt LowTEMP i jego cele w kontekście regionalnego salonu TRANSFER21 z stoiskiem prezentacyjnym i wykładem 1 października w Hoyerswerda (Saksonia). Wydarzenie to koncentrowało się na budownictwie dla dobrego życia, a zatem dotyczy niektórych grup docelowych projektu LowTEMP.

24 wrzesień 2019 | Malmo, Szwecja

Konferencję zorganizował partner LowTEMP, Sustainable Business Hub.
Inteligentne, niskotemperaturowe systemy lokalnego ogrzewania i chłodzenia oferują nowe możliwości zwiększenia wydajności energetycznej poprzez obniżenie strat ciepła i wykorzystanie większej ilości energii odnawialnej i ciepła odpadowego, szczególnie w budynkach o wysokiej wydajności energetycznej.

10-11 wrzesień 2019 | Kopenhaga, Dania

Celem konferencji było stworzenie miejsca do prezentacji i dyskusji na temat wyników badań naukowych i doświadczeń przemysłowych związanych z tematyką inteligentnych systemów energetycznych opartych na energii odnawialnej, technologii i systemach ciepłowniczych czwartej generacji (4GDH), cyfrowego sterowania systemem ogrzewania i transportu, napędem elektrycznym i efektywnością energetyczną.

17-21 czerwiec 2019 | Bruksela, Belgia

Największe wydarzenie poświęcone odnawialnym źródłom energii i efektywnemu wykorzystaniu energii w Europie. Składa się z trzydniowej konferencji politycznej oferującej różne możliwości nawiązywania kontaktów, konkursu UE na nagrody w dziedzinie zrównoważonej energii z publicznym głosowaniem na nagrodę obywatelską oraz lokalnych wydarzeń Dni Energii, które odbywają się w całej Europie w maju i czerwcu.

17 czerwiec 2019 | Gdynia, Polska

W poniedziałek 17 czerwca odbyło się seminarium "Energetyka obywatelska i współczesne wyzwania energetyczne w gminach". Tematyką przewodnią była efektywność energetyczna budynków ze szczególnym naciskiem na budynki mieszkalne. Budynki, w ogólnej strukturze zużycia energii w UE, konsumują około 41% energii, przewyższając transport (31%) i przemysł (28%). Sektor energetyki, w tym także ochrony powietrza ma dla nas wszystkich szczególne znaczenie.

15 czerwiec 2019 | Gdynia, Polska

Miasto Gdynia oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz OPEC Gdynia w dniu 15 i 16 czerwca zorganizowali "Pomorski Piknik Energetyczny". Podczas pikniku eksperci opowiadali skąd pozyskujemy energię elektryczną i ciepło, jak wykorzystać jej odnawialne źródła.

24 maj 2019 | BTU Cottbus, Niemcy

Po raz 21 obchodzono Dni Energii w Brandenburgii. Impreza została zorganizowana przez Ministerstwo Gospodarki i Energii Brandenburgii (Niemcy) we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową (IHK) w Cottbus i innymi partnerami regionalnymi. Partner LowTEMP BTU (przewodniczący miejskiej infrastruktury technicznej) brał udział w dyskusjach i reprezentował projekt LowTEMP.                                            

15-17 maj 2019 | Ryga, Łotwa

Konferencja CONECT to coroczna konferencja organizowana od 2008 r., która gromadzi naukowców i badaczy z różnych krajów. Tematy konferencji obejmują np. wytwarzanie ciepła i energii, ciepłownictwo i chłodzenie, odnawialne źródła energii, efektywność energetyczną.

14 marzec 2019 | Gdańsk, Polska

W Audytorium IMP PAN w Gdańsku, ul. Fiszera 14 odbyło się otwarte Seminarium Naukowe na temat "Living in Campus: BTB's low temperature district heating system with solar feed-in in Berlin-Adlershof" Referat przedstawił: Andreas Reinholz - BTB Berlin.

27 luty 2019 | Gdańsk, Polska

W Audytorium IMP PAN w Gdańsku, ul. Fiszera 14 odbyło się otwarte Semianrium Naukowe na temat "Jak wykorzystać istniejące przewymiarowane systemy grzewcze w budynkach po termomodernizacji w celu podwyższenia rzeczywistej efektywności użytkowania ciepła oraz zmniejszenia opłat za ogrzewanie i emisji zanieczyszczeń" Referat przedstawił: Dr Mieczysław Dzierzgowski - Politechnika Warszawska

Wydarzenia 2018 i 2017 r.

17-18 Październik 2018 | Gdynia, Polska

Konferencja na temat efektywności energetycznej miast w tym niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych.

09 Maj 2018 | Seinäjoki, Finlandia

Prezentacja projektu LowTemp

15-16 Maj 2018 | Hämeenlinna, Finlandia

Event gromadzi leaderów odpowiedzialnych za stategie rozwoju i rozwój biznesu.

04-08 Czerwiec 2018 | Bruksela, Belgia

Najważniejsza europejska konferencja dedykowana kwestią zrównoważonej polityki energetycznej.

23-24 Sierpień 2018 | Hämeenlinna, Finlandia

Główne wydarzenie w branży ciepłowniczej, które co roku odbywa się w Finlandii. W jego czasie mają miejsce dyskusje dotyczące wyzwań związanych z branżą ciepłowniczą.

09-12 wrzesień 2018 | HafenCity University Hamburg, Niemcy

Wydarzenie skupia światowych ekspertów sektora ciepłowniczego ze świata nauki i biznesu.

13-14 Wrzesień 2018 | Gdańsk, Polska

25-27 Wrzesień 2018 | Helsinki, Finlandia

Możliwość omówienia głównych zagdanień europejskiego i światowego sektora energetycznego w zakresie zagadnień technicznych i handlowych, od oceny zasobów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych po zmiany rynkowe i politykę

08-11 Pażdziernik 2018 | Bruksela, Belgia

19-21 Pażdziernik 2018 | Ryga, Łotwa

Dyskusje na temat sektora ciepłowniczego z europejskimi i lokalnymi autorytetami.

23-25 Pażdziernik 2018 | Tampere, Finlandia

Wydarzenie jest okazją do zapoznania się z nowinkami na temat produkcji, dystrybucji, gromadzenia oraz dzielenia się energią

17-19 Kwiecień 2018 | Frankfurt nad Menem, Niemcy

07-09 Marzec 2018 | Holbaek, Dania